volcua/ Березень 29, 2018/ Творимо з радістю/ 0 comments

 

 

 

 

Презентація

«Використання іграшок з сіна у театралізованій та художній діяльності дітей дошкільного віку»

                                                                      Підготувала та провела

                                                                  вихователь-методист

                                                                                     ДНЗ № 275 Дарницького району

                                                                                Півкіна Валентина Іванівна

Вступ:

  1. Як вибрати та висушити трави.
  2. Особливості роботи з сіном та допоміжні матеріали.
  3. Користь виробів з сіна для використання в художній діяльності дітей.

 

 

Не поспішайте розлучатися з косою або серпом, які,  звичайно, існують в кожній країні, але, майже, ніде вже не використовуються…

Як вибрати трави

Стебла мають  бути гладкими з гарною однорідної текстурою і гладкими кутами, вам потрібно ретельно підготувати сіно. По-перше, зверніть увагу як потрібно косити траву. Вона не повинна бути занадто висока, з товстими  стеблами , такими, як у кропиви,без шипів. Траву краще косити  в мокрому стані, після роси або дощу. І сохнути вона повинна в сонячний день, чим частіше ви будете її перевертати, тим краще. Вночі треба складати траву в стіжки, щоб уникнути накочення дощем, або краще ховати під накриттям. Високоякісне сіно пахне, як мед, приємно шумить, легко згинається, має зеленуватий  колір. Для гарного і правильного просушуваня сіно треба  помістити  під навіс  або на горищі (мансарді). Недосушене  сіно сирувате  на дотик, росте  пліснявою і втрачає  магічні аромати. Пересушене  сіно ламається, з нього важко крутити  жгут, але цю помилку можна виправити, якщо змочити сіно водою обприскувачем. Якщо ви не хочете витрачати час на скошування та сушіння, купіть  готове сіно.
Гарний аромат у сіна з пагонами з м’яти, орегано, лаванди, чебрецю,з цих трав можна буде робити  красиві фігурки як освіжувачі повітря. Однак, значення видно тільки тоді, коли ви робите вироби для дому, в саду їх запах розвіється. Перш ніж починати працювати з сіном , треба вибрати  колючі і тверді частини.

Суха трава є не тільки екологічно чистий, солодкий, красивий, але також гарним  матеріалом для відтворення іграшок, декору, речей для оздоблення оселі і просто як арома матеріалу. З сіна можна виготовляти майже будь-які форми, найголовніше в роботі  зберігати форму виробу тісним обмотуванням нитками. Сіно  можна різати ножицями,  частини його приклеювати клейовим гелем або клейовим пістолетом. Суха трава чудово поєднується з іншими природними матеріалами:  кора, гілки, хвоя, плоди,  сухе листя, стебла і квіти, рослини, а також лляний  шпагат, кавові зерена, пір’я птахів. Щоб фігурки тварин “здавалися живими” вони повинні мати очі, носи, лапи. Все це можна зробити з допоміжних матеріалів: пластику або дерев’яних намистин, дроту, канцелярських скріпок,  фольги, стразів і кнопок.

Не бійтеся експериментувати і брати якомога більше дітей, сімей, друзів і знайомих. Разом, це легше вигадати , втілити за допомогою скручування і обмотування зручні і красиві аксесуари.

Готові статуетки  виглядають незвичайно та демонструють декоративний вигляд протягом усього сезону (осінню сіно темніє).

 

 

  При збиранні трав у вологу погоду якість сіна погіршується вна­слідок вимивання з них поживних речовин, а в суху — через швид­ку втрату листя. порож­нисті стебла швидко висихають і без цього. На малопродуктивних степових сіножатях траву краще скошувати у валки, а в Лісостепу і на Поліссі — залишати в покосах і при потребі перетрушувати. Для використання сіна у художній діяльності необхідно правильно і вчасно його косити, сушити і зберігати. Екологічно чисте сіно добре косити після дощу в суху погоду. Водою змиваеться весь бруд і пил, тому трава добре придатна для роботи з дітьми. Косити сіно бажано серпом або косою, щоб не подрібнювати стебла трави. Для скосу треба вибирати різнотрав’я з трави та лікарських рослин, адже в майбутньому вони будуть віддавати свій неповторний аромат. Дуже важливо не пересушити траву, тому на сонці вона має бути лише декілька годин для вивітрювання вологи, потім треба досушуватиу добре провітрюваному місці без попадання сонячних променів, сіно залишиться зеленого кольору та не буде крихким.

Не рекомендується довго тримати сіно в покосах і валках, незва­жаючи на корисні зміни, які відбуваються в ньому під впливом со­нячних променів. Внаслідок пересушування збільшуються втрати найціннішої його частини — листочків.

 

 

ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ З СІНОМ, ДОПОМІЖНІ МАТЕРІАЛИ

 

Під час роботи з сіном  необхідно знати і використовувати деякі особливості цього природного матеріалу. За 5-10 хвилин перед використанням у роботі траву необхідно зволожити водою з оприскувача і легенько її перемішати, це необхідно робити для того, щоб сіно було пластичним, м’яким, адже нам потрібно буде «ліпити» фігури, іграшки, оздоблювальні речі, придавати їм форму за допомогою рук та закріплення нитками. Трава не повинна сипатись від сухості, бо вона втратить свої властивості і аромати. Не слід брати у роботу трави з різкими ароматами, краще додавати лікарські рослини з легким ненав’язливим запахом (чорнобривці, нагідки, меліса,чебрець), основою для роботи має бути звичайна молода трава (найкращою є отава, це другий покіс сіна).

Допоміжними матеріалами при роботі з сіном є нитки в колір трави, ножиці, можна використовувати клей, проволоку та різні оздоблювальні матеріали: різнокольорові атласні стрічки, мережива, намистинки, тканину, фольгу, кольоровий картон, різні природні матеріали( мох, шишки, сухі квіти, декоративні трави). Але головними помічниками будуть ваші руки і фантазія, любов до природи та вміння милуватися її багатством і неповторною красою нашого краю.

Користь виробів з сіна для використання в художній діяльності дітей.

 

Діти по своїй суті люблять казки, але ще більше вони люблять працювати з ляльками самі, бути акторами, а коли ще ці ляльки зроблені з сіна, трави, вони незвичні за зовнішнім виглядом, мають приємний аромат і разом з тим так схожі на улюблених казкових героїв, вони нагадують про тепле літо, сільський пейзаж, люблячу бабусю…Діти вчаться самостійно відтворювати зміст казки за допомогою вивченого тексту, розвиваючи пам’ять та увагу.

Все це спонукає дітей зробити самостійно не складні, елементарні за формою на картоні іграшки, використавши при цьому незвичайний природний матеріал-сіно.

 

Під час роботи дитина вдихає аромат вологої трави, розвиває при цьому художні здібності, мислення, фантазію, дрібну моторику пальців а разом з цим і мову. Ми, дорослі, таким чином виховуємо у дітей позитивне ставлення до природи, даємо знання про користь лікарських рослин, розвиваємо їх художні здібності як у виготовленні іграшок самостійно, так і разом з дорослими, прививаємо любов до рідної землі та звичаїв свого народу.

 

 

 

ВІНОК З СІНА

 

 

 

 

Вінок-це символ і оберіг українського народу. Його , як правило, виготовляють з різноманітних квітів, листя, гілок ,у відповідності до його призначення чи застосування: вінки для прикраси одягали на голову дівчатка, вінок для нареченої, особливі вінки плели для святкування Івана Купала.

 

Ми для оздоблення групових кімнат виготовляємо вінки-обереги з екологічно чистого сіна, лікарських рослин та прикрашаємо їх допоміжними декоративними матеріалами. Для плетення такого вінка завчасно готуємо сіно, різнотрав’я. завчасно зволожений матеріал збираємо в пучки і з’єднуємо їх за допомогою ниток в колір трави. І так робимо коло, закріплюючи його краї ниткою. В кінці прикрашаємо виріб стрічкам, квітами, намистинками, в залежності від своєї фантазії та наявності декоративних матеріалів.

 

Готовий віночок можна повісити в кімнаті  чи спальні і відчувати  запахи сухих трав, які різні по інтенсивності аромату в залежності від вологості повітря у приміщенні, милуватися незвичайністю такого виробу з сіна таким чином виховувати у дітей любов до природи та звичаїв свого народу.

КАЧКА З КАЧЕНЯТАМИ

 

 

Сімейка качок розташувалася в своєму гніздечку на воді. Ця композиція радує око і приваблює своїм незвичним матеріалом. Самі птахи та гніздо виготовлені з сіна та оздоблені сухими квітами кульбаби. Декоративними стрічками та елементами декору (очі).

Починати роботу потрібно з виготовлення голови, потім зробити з картону дзьобик і обмотати його сіном, прикріпивши за допомогою ниток до голови. Далі робимо тулуб, до якого примотуємо голову і окремо  виготовлені крильця, на кінці тулуба за допомогою ножиць придаємо форму хвостика, вся робота супроводжується закріпленням всіх елементів нитками в колір сіна. Птахи різної величини, але сам метод роботи однаковий для любого розміру.

Ця композиція може прикрасити куточок природи чи басейн у дитячому садку. Особливо добре тримати  вироби з сіна у басейні, так як під дією вологості повітря сіно завжди пахне.

 

 

 

 

 

МИШЕНЯТА КРУТЬ ТА ВЕРТЬ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ці казкові герої Круть та Верть, хоч і виготовлені з духмяного сіна, дуже нагадують дітлахам справжніх мишенят. При використанні їх у ляльковому театрі діти отримують не тільки задоволення від їх зовнішнього вигляду, але й опосередковано торкають до самої природи, природи рослин, з яких виготовлені ляльки, вдихають неповторний аромат літнього лугу.

При виготовленні мишей роботу необхідно починати так, як зазвичай і при виготовленні всіх іграшок, максимально передаючи форми та зовнішні ознаки звірят.

Для оздоблення використано не тільки декоративні матеріали, а й елементи одягу. Проволока використовувалась для виготовлення хвостиків і звичайно обов’язковим матеріалом є нитки для скріплення та фіксації сіна.

 

 

 

 

 

ПІВНИК ГОЛОСИСТЕ ГОРЛЕЧКО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Екологічно чисті іграшки з сіна виготовляються не тільки для декору приміщень, а й як персонажі для лялькового театру. Діти з задоволенням використовують такі незвичайні казкові герої в театралізованій діяльності. Наприклад цей чудовий півник з казки «Півник і двоє Мишенят» своїм природним виглядом зацікавлює не тільки дітей а й дорослих.

 

Для виготовлення півника використовувалось сіно і різні види трав для оздоблення, що підкреслило його натуральність та дивовижну схожість з казковим героєм.

 

Як і всі іграшки, півника ми починаємо виготовляти з голови, потім тулуб, окремо крила та хвіст. Для оздоблення використовуємо картон (для дзьобика), тканину для гребінця та різноманітні види трав для хвоста та крил і все це, як завжди, закріплюємо нитками в колір сіна. обов’язково треба пам’ятати, що зволоженому  сіну можна легко придати необхідну форму.

 

 

ПТАШКА-ВАЗА

 

 

 

Незвичайні вази в вигляді пташок можна виготовити з сіна, беручи за основу звичайну керамічну чашечку, яка і буде виконувати роль трафаретної основи для готової роботи.

Сама робота незвичайна тим, що у ці готові вази з сіна можна ставити живі квіти, а саме сіно під дією вологи від води в вазі доповнює аромат живих квітів ароматом сухого сіна та лікарських рослин.

Починати роботу потрібно з виготовлення голови пташки, яка за допомогою ниток примотується до чашки, потім на бокові частини примотуються крильця, а ручка чашечки є основою для хвостика, все це закріплюється нитками, міцно примотуючи сіно до основи посуду, обов’язково залишаючи  вільну частину для наповнення водою для використання посуду для букетів з живих квітів. Оздобити цю роботу можна сухими квітами, листям, природними матеріалами, а також декоративними стрічками, мереживом, намистом, всим, що забажає душа і фантазія на той момент.

 

 

 

 

ОЗДОБЛЕННЯ РАМКИ СІНОМ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Для оздоблення рамок можна також використовувати сіно, таким чином підкреслюючи використання природного матеріалу і народознавчого колориту при оформленні картин.

Основа рамки виготовлена з натурального  дерева, фон для картини – з натуральної лляної тканини. Сама картина зроблена з вовняних ниток.

На початку роботи обгортаємо рамку сіном, закріплюючи нитками по колу. Потім вставляємо готову композицію і насолоджуємось незвичайним оздобленням та запахом духмяного сіна, що милує око споглядача та наповнює кімнату травами, спогадами про літо та відпочинок.

Цю нескладну роботу з задоволенням можуть виконати діти старшого дошкільного віку разом з вихователями чи батьками.

 

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*